od pre mesec dana imam stalne vrtoglavice. Radjen TSH <0,004, TotT3 4,87, FRT4 35,10. Dg.Hyperthyreosis primaria vs. Terapija Tiastat 1x1. Pritisak 100/70 a inace sam imala visok pritisak i pila Prilindu. Vrtoglavice i dalje imam. Molim Vas da mi kazete sta bi mogla biti posledica tih vrtoglavuca.

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Poštovana,

      Dobijene vrednosti tireoidnih hormona jasno govore o hiperfunkciji štitaste žlezde koja se mora lečiti. Ne mogu se složiti sa propisanom dozom tbl.Tistat na početku lečenja hipertireoze sa ovakvim vrednostima hormona. Tegobe kod ove bolesti su brojne, tako da se i vrtoglavica može uklopiti u kliničku sliku. Obratite se lekaru radi korekcije doze leka da bi se postigla zadovoljavajuća remisija, tj. izlečenje bolesti.

Komentari na pitanje: #7590

    • Danas sam dobila rezultate hormona. Frt4 je 10,98. Tsh 1,05 i tott3 je 2,94 to je podebljano crnim slovima. Sta to znači? Molim za odgovor