Pre svega, pozdrav. Želeo bih da vas pitam, da li biste mi mogli preporučiti neko pomoćno lekovito sredstvo za ublažavanje tegova kod hipertireoze kod žena? Prvenstveno mislim na osećaj gušenja u predelu grla. Hvala unapred na odgovoru. Pozdav za vas.

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Poštovana

      Pravilnim lečenjem hipertireoze postiže se nestanak svih subjektivnih tegoba, tako da nikakva pomoćna sredstva nisu potrebna. Ako postoji značajno uvećanje štitaste žlezde, koje može pratiti ovu bolest, treba razmisliti o eventualnoj hirurškoj intervenciji, pogotovu ukoliko se lekovima ne postigne izlečenje u toku maksimalno dve godine.