Postovana doktorice imam problem sa erekcijom i testisima.Imam 37god.Imam hipotrofiju testisa D3,4;L3,8 Testosteron 7,35nmol/L;LH5,22mlU/L;FSH5,6mlU/L ;asospermiju sa pokojim pokretnim spermijem. Cito sam da manjak testosterona utice na erekciju te da bi ko ima manje od 12 testosteron trebao imati terapiju njime jel to istina?Moze li se hormonima stimulisat proizvodnja spermija u mom slucaju?Nepijem i nepusim Mozeli erekcija biti bez spermatozoida u testisima?Nadam se da cete odgovoriti na moja pitanja. Pozdrav!

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Poštovani,

      Sa takvom dijagnozom i vrednostima hormona, trebalo bi započeti supstituciju, odnosno nadoknadu testosterona. Danas ima veoma dobrih depo preparata testosterona koji se mogu davati na tri meseca, amp. Nebido, i da u tom periodu imate normalne vrednosti testosterona. Sigurno je da će to imati povoljnog efekta na Vaše opšte stanje i probleme sa erekcijom, ali ne garantuje i povećanje fertiliteta, odnosno broja spermatozoida.