Poštovana, Imam problem sa štitastom žlezdom, to sam saznala pre nekoliko dana. Dg: Struma polynodosa. Hyperthyreosis ( Adenoma hyperfunctionale in obs.) Thyreoiditis immunogenes in regressionem in obs. Uradila sam laboratorijsku analizu, kao i ultrazvuk štitne žlezde i zakazala pregled ( scintigrafiju ) za subotu 12.087.2008. U međuvremenu mi je dodeljena sledeće terapija koja me malo plaši i želela bih da čujem vaše mišljenje: Tiastat tabl 3x1/2 dve nedelje a zatim 2x1/2 do kontrole, Čaj od zrna kleke Kalcijum efferv. Deaxason tabl. 3x1/2 tri dana, 2x1/2 tri dana, 3x1/4 tri dana, 2x1/4 tri dana, 1x1/4 tri dana, ukupno 15 dana Molim Vas za što brži odgovor. Unapred zahvalna, Katarina.

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Poštovana

      I pomenute dijagnoze i terapija su meni malo čudne. Mislim da kod Vas nije završen dijagnostički postupak, te da takve dijagnoze, koje na kraju imaju "in obs" nikako ne bi smele da budu ostavljene kao završne, i da se na osnovu njih započinje bilo kakva terapija, pogotovo ne takva kakvu ste vi dobili.