Dobar dan. Ja imam 22 godine i vec nekoliko godina imam cvor na stitnoj zlezdi, oko 3 cm, isla sam na punkciju, samo je struma. Preporucivali su mi opreraciju i dodatne analize. Sta mi vi preporucujete? Da li stitna moze da utice na povecanu maljavost ? Analize krvi su mi u redu.

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Poštovana,

      Jedino definitivno rešenje za čvor te veličine u štitastoj žlezdi je hirurška intervencija. Lekovima se ne može postići ništa po pitanju veličine čvora. Bitno je da nema poremećaja funkcije, te nema razloga da se štitasta žlezda povezuje sa bilo kakvim tegobama, pa ni sa povećanom maljavošću, koja je na našim prostorima relativno česta i najčešće ne zahteva terapiju. Ako je veliki problem postoje mogućnosti lečenja, uz kontrolu i praćenje endokrinologa.