Kcerka mi ima uveanu vrednost prolaktina vec duzr vreme.U pocetku je imala i preko tri hiljade.Na skeneru hipofiza je uredu.Popila je jednu bocicu DOSTINEXA, pa se vrednost prolaktina smanjila.Posle prekida terapije dostinexa prolaktin se povecao na 1600 u 8h, 460 u 10h i 220, u 12 h.Endokrinolog joj nedaje vise terapiju sa izjavom da je to u redu..Ona se se zali na ocni pritisak..povremeno. Kod ocnog doktora je sve u redu. Sta dalje?a inace kcerka mi ima 24,godine.Hvala u napred.

    Odgovoreno: 07. 07. 2008.
    • Obzirom da se hiperprolaktinemija odrzava (bez obzira sto njen uzrok nije tumor hipofize) indikovana je i dalja primena medikamentne terapije bilo tbl. Broimokriptin ili tbl.Dostinex, jer samo ce se na taj nacin suprimirati povisena sekrecija prolaktina a samim tim i odsustvo njenih simptoma u prvom redu poremecaj menstrualnog ciklusa sa posledicnim sterilitetom, pojava galaktoreje tj sekreta iz dojki i td. Ukoliko je radjen skenere hipofize (CT) indikovano je uraditi i magnetnu rezonancu (NMR) hipofize kao suverenije metode za detekciju prolaktinoma (tumora koji sekretuje prolaktin).