Postovana, imam 25 godina i veliki problem.Evo izvestaj endokrinologa sa urađenim analizama. U 19 godini sam rodila dete,9 meseci potom sam izgubila menstruaciju.Na testiranju je nađen hipergonsdotropni hipogonadizam.Na terapiji sam Cycloprogyinove,sa rezultatima FSH 102,lh61,5,estradiol 27,9,TSH 1,6:Dijagnoza je CLIMAX PRACEOX. Da li postoji nacin da ostanem u drugom stanju prirodnim putem ili drugacije.Na levom jajniku postoji jedan folikul.Unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Poštovana,

       Na osnovu postavljene dijagnoze osnovni problem je na nivou jajnika. U zavisnosti od promena može se uventualno preduzeti i terapija koja bi mogla imati efekta. Na žalost, takođe postoji verovatnoća da promene budu definitivne bez mogućnosti lečenja. Obratite se Vašem ginekologu radi detaljnijeg objašnjenja.