pitanje za ass.dr milena velojic-golubovic.ako zenska osoba starosti 38 godina,pije lek cefaleksin kapsule 500 mg,koji je razlog dosao do pojave bakterijske infekcije.naprimer seksualnim odnosom,ako jeste, dali je prenosiv na muskarca.ili je neki drugi razlog dosao do pojave bakterijske infekcije,sto vi najbolje znate iz prakse lececi vase pacijente.molio bih konkretniji odgovor.hvala vam.

    Odgovoreno: 30. 06. 2008.
    • Svaki organ u telu moze oboleti od bakteriske infekcije pa i genitalni organ. Ako me pitate da li je polna infekcija zene prenosiva na muskarca polnim kontaktom, odgovor je da i zbod toga se medjuostalom  i savetuje upotreba prezervativa. Zastite radi. Inace, odgovor zasto vasa prijateljica koristi antibiotik jedino mozete dobiti od nje .