Molim Vas za savet,sta dalje?...U prilog Vam saljem lab. nalaz.Prvi put sam uradila lab.nalaz 24.06.2008.Imam 48 god.Unapred hvala T3-1.98 nmol/L FT3-5.12 pmol/L T4-106.3 nmol/L FT4-15.22 pmol/L TSH-6.94 (m)lU/mL Tireoglobulin(TG)-0.515 ng/mL Anti TPO-287.4 lU/ml Atg At-916.5 lU/ml PTH-18.2 pg/mL Kalcitonin-0.13 pg/mL

    Odgovoreno: 28. 06. 2008.
    • Vasi rezultati idu u prilog postojanja hronicnog autoimunog tiroiditisa, Hashimoto tiroiditis, koji vremenom dovodi do smanjenja funkcije stitaste zlezde, odnosno hipotireoze, sto se u pocetku prezentuje porastom TSH (subklinicka hipotireoza) a potom i padom vrednosti T3 i T4 i pojavom klinickih simptoma bolesti. Kod vas su vrednosti TSH povecane tako da vi vec imate smanjnje funkcije zlezde. Sto se tice lecenja, ono se ukoliko nemate neke posebne tegobe, moze odloziti sve dok vrednosti TSH ne predju 10 mU/l. Rezultati kalcitonina, PTH, TG i tiroidnih hormona su u referentnom opsegu.