Postovani doktori obavili sam snimanje SCINTIGRAFIJA STITASTE ZLIJEZDE koju terapiju da koristim u izvjestaju pise. Opis : Na scintigramu se uočava kontura neznatno uvećane, normalno položene štitaste zlezde koja je difuzno veoma slabo i neravnomjerno vezala Tc-pertehnetat. Nema palpabilnih noduznih promena u tkivu stitaste zlezde. ZAKLJUČAK: STRUMA DIFFUSA O-b.

    Odgovoreno: 22. 06. 2008.
    • Ukoliko je u pitanju eutiroidna struma (uredne funkcije) nema specificnog lecenja vec se samo periodicno rade ultrazvucne kontrole. U slucaju da zlezda pokaze tendenciju rasta lecenje bi bilo operativno tj hirusko odstranjivanje uvecane zlezde.Ukoliko vec nije, potrebno bi bilo odrediti i titar antitela ( Tgat i TPOat) radi iskljucicanja postojanja autoinumog hronicnog tiroiditisa kao potencialnog uzroka uvecanja zlezde.