Da li koriscenjem leka eutyrox se goji? Da li uz eutyrox sme da se koristi neki lek za mrsavljenje i koji? Da li hipotireoza ide zajedno sa gojaznosti? Veoma sam zabrinuta jer sam se ugojila od kako pojem eutyrox! Molim odgovore na sva pitanja Hvala

    Odgovoreno: 22. 06. 2008.
    • Hipotireoza se karakterise usporavanjem metabolizma i samim tim postoji veca sklonost za porastom telesne tezine i to nema veze sa primenom tbl. Euthyoxa, obzirom da lek ima za cilj da nadoknadi deficit hormona, odnosno uspostavi eutiroidno stanje tj stanje normalnog metabolizma. Upotrereba lekova( Xenical) za mrsavljenje nije kontraindikovana.