Postovani, pre par godina sam bio podvrgnut operaciji srca. operacija je protekla u najboljem redu, kao i postoperativni period, medjutim nedugo zatim mi je konstatovana bakterija Pseudomonas aeruginosa (bacillus pyocyaneus). Od tada pa sve do danasnjih dana, rana nastala usled operacije ne moze da zaraste. Stalno idem kod lekara, ali do sada nije bilo poboljsanja. Molim Vas da mi preporucite ukoliko znate neki novi lek ili kliniku kojoj bih mogao da se obratim. Imam 60 godina i penzioner sam

    Odgovoreno: 22. 06. 2008.
    • Treba primeniti antibiotik prema antibiogramu, odnosno primeniti lek na koji je pomenuta bakterija osetljiva, jer u protivnom nekontrolisana primena razlicitih antibiotika moze samo usloviti rezistenciju. Lecenje je u domenu hirurga koji vas je operisao i mikrobiologa koji na osnovu brisa rane treba da odredi nacin lecenja. Naravno treba iskljuciti i druge potencijalne razloge tezeg zarastanja (npr postojanje secerne bolesti).