Laboratorijski nalaz T3 1,53 ng/ml (0,79-1,49) T4 6,81 ng/dl ( 4,5-12,0) TSH ultrasenzitivni 1,639 nlU/ml (0.49-4.67) Kod T4 iTSH umesto n je grčko slovo koje se čiata valjda kao mi. Da li je nalaz u redu? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 06. 2008.
    • Vrednosti T4 i TSH su u referentnom osegu uz nesto(granicno) visu vrednost T3 sto uz normalne vrednosti prva dva hormona po svemu sudeci ne ukazuje na postojanje nekog poremecaja. Ukoliko vi imate neke tegobe zbog kojih ste ove analize i radili, mozete ponoviti testiranje, ali ovaj put odredite slobodne frakcije tiroidnih hormona (FT3 i FT4).