Poštovani doktore Prepisan mi je lek Letrox zbog višestruko uvećanog TSH. Takođe zbog holesterola uzimam SORTIS. Pod ovom terapijom počela sam naglo da se gojim tj imam konstantan osećaj gladi.Zbog toga što u uputstvu SORTIS ima neželjeno dejsvo uvećanje težine promenila sam ovaj lek. Postoji li i za LETROX 50 adekvatna zamena koja neće rezultirati uvećanjem težine? Pozdrav s'poštovanjem i hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 06. 2008.
    • Na trzistu pored Letroxa postoji i Euthyrox kao i Tivoral, mada bi vam moja preporuka bila za neki od prva dva navedena leka.Cilj lecenja je drzati vrednosti TSH u referentnom opsegu kao i da klinicki pacijen nema simptome, kako nedostatka tako ni viska hormona stitaste zlezde( efekat primene neadekvatne doze).Titracija i odredjivanje adekvatne doze leka nije na vama vec na vasem endokrinologu.