Postovanje, imam 35god. i problem sa TSH 6.5 pijem eutyrox 75 dva meseca. Koji vremenski period treba da koristim lekove da bi se metabolizam doveo u normalu? Da li konzumiranje eutyroxsa dovodi do povecanja tezine? Da li lek ima stetni utucaj na druge organe(zeludac, jetru,...)? S postovanjem, unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 11. 06. 2008.

Komentari na pitanje: #6485

    • Poštovani, u 5. nedelji sam trudnoce, hasimoto terapija sa 50 eutiroksa podugnuta na 75. Posle dve nedelje nalaz tsh i dalje 3,6. Uz zadovoljavajući, prokrvljenost žlezde dobra. Šta dalje? Kontrolu imam tek za 2 nedelje. Pozdrav i hvala

    • Postovani, ustanovljena dijagnoza mi je hasimoto. Nemam nekih problema, pijem eutiroks, ali me zanima imaju li napadi panike, koji se desavaju uvek kad ostanem sama kod kuce veze sa mojim hormonima? Citala sam negde da je tsh zaduzen za to, meni je on 5, 38, i hoce li se koriscenjem eutiroksa popraviti moje psihicko stanje: ) i je l smem popiti neki lek za opustanje u takvim situacijama? Hvala