Postovana doktorko, radila sam proveru hormona vezanih za stitnu zlezdu i rezultati su sledeci TSH 2,98 ( 0.40-4.0) , Anti TPO 507,6 ( 0.0-10.0), Tireoglobulinska antitela 223 (0.0-70.0), total T4 137.0 (55-165) FT3 2.5 (1.4-4.2). Doktor mi je dao dijagnozu Haschimoto Thyreoiditis i prepisao mi je lek Euthyrox 25 1 ujutru pre dorucka i Oligogal Se. Inace ponekad osecam stezanje u vratu, nedostatak vazduha i pritisak u grudima. Mene zanima da li je u mom slucaju potrebno uzimanje tog leka s obzirom da mi je receno da moram da ga pijem stalno jer se plasim da on ne dovede do nekih drugih hormonalnih poremecaja.Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 07. 06. 2008.
    • Sa vasom dijagnozom se slazem ali se ne slazem sa uvodjenjem supstituicione terapije (tbl.Euthyrox 25) jer su vam vrednosti hormona u jos uvek u referentnom opsegu.Onog trenutka kada TSH pocne da raste i premasi vrednosti od 10 lek treba ukljuciti. Za sada vam je indikovana samo periodicna ( na 4 do 6 meseci_) kontrola TSH i FT4.

Komentari na pitanje: #6347

    • Da li znate neki lek za stitnu zlezdu radi polako negde sam procitao da pomaze secerna kuglica ali to vise nemogu da nadjem gde sam procitao ako znate neki lek javite mi pijem dugo godina thirax tablete unapred za hvalan srdjan