2005 godine sam se ugojola 25 kg ustanovljeno je da je od problema sa štitnom žlezdom Hashimoto smanjen rad TSH JE TADA BIO 4,5 puta veći od gornje granice.Posle toga sam bila pod terapijom Letroxa ali nisam skinula ni jedan kg.Jedno vreme sam bila bez terapije koristila sam Herbafast i smršala 8 kg.Morala sam da se vratim na terapiju sada koristim jedan mesec Eutyrox 4 dana 75 ,3 dana 50 mikro grama-uz to pijem C vitamin,folnak i ferum lek, I OPET NISAM IZGUBILA NI JEDAN KG .Dijagnostikovana mi je anemia i leukopenija-SMEM LI KORISTITI NEŠTO OD PREPARATA ZA MRŠAVLJENJE I ŠTA JAKO ME NERVIRA TO ŠTO NIKAKO DA SMRŠAM

    Odgovoreno: 05. 06. 2008.
    • Lecenje gojaznosti podrazumeva promenu nacina ishrane, bavljenje fizickom aktivnoscu i eventualnu primenu medikamenata, od kojih u prvom redu isticem Xenical, lek koji sprecava reserpciju masti i tako smanjuje kaloriski unos. Da bi ste postigli rezultate potrebno je da se obratite lekaru koji se bavi problemom gojaznosti koji bi vam preporucio adekvatnu dijetu i ako smatra da ima potrebe i mogucnosti, prepisao medikamentnu terapiju.Hipotireoza jeste bolest koja moze biti pracena povecanjem telesne tezine usled usporavanja metabolizma i retencije tecnosti ali kod osoba koje imaju adekvatnu nadoknadu hormona i eutiroidne su ona svakako nije uzrok gojaznosti.