Postovani, moja majka ima 59 godina i zali se na konstantan umor i gusenje u predelu grudi. Molim Vas da mi pojasnite sledece njene rezultate: TSH -2.98, FT4-11.1 , TGAT 1:10000 ,koncentracija glukoze 7.1 ,koncentracija ukupnog holesterola 5.4 ,koncentracija HDL holesterola 1.7 ,koncentracija LDL holesterola 3.2 ,koncentracija triglicerida 1.2. Unapred zahvalan na odgovoru.

    Odgovoreno: 04. 06. 2008.
    • Vrednosti lipidnih parametara kao i hormona stitaste zlezde su u referentnom opsegu. Sto se tice titra Tg antitela on je povecan i po svemu sudeci ukazuje na postojanje hronicnog upalnog procesa tiroidne zlezde koji vremenom moze usloviti smanjenje njene funkcije.Potrebno je odrediti i titar TPOat kao i uraditi ultrazvucni pregled stitnjace. Takodje, nivo secera u krvi je povecan i samim tim je potrebno ponoviti njegovo merenje, obzirom da su vrednosti glikemije vece ili jednake 7,1mmol/l nastinu, dovoljne za postavljanje dijagnoze secerne biolesti. Tim povodom kao i zbog detaljnijeg ispitivanja tiroideje vasa majka treba da se obrati endokrinoilogu.