Postovani, imam 27 godina i 42 kg.Od puberteta se lecim od razlicitih faza aritmije i ostalih poremecaja srcanog zaliska.Danas sam dobila rezultat tireoidnih hormona i TSH je 7.94 normalne vrednosti su 0.4-4.0, FT3 i FT 4 su uredu.Citala sam da veca vrednost TSH znaci umanjen broj hormona.Koliko je to opasno i na koji se nacin leci.Da li mozda i to moze da utice na srce i na to sto bezuspesno pokusavam da se ugojim.Plus sve, vec duze od dve godine pokusavam da ostanem u drugom stanju, da li mozda i tu stitna zlezda utice.Trenutno sam na terapiji propafen uzimam za aritmiju. S potovanjem , Sanja

    Odgovoreno: 04. 06. 2008.
    • Povecane vrednosti TSH ukazuju na smanjeni rad stitaste zlezde koji sve dok su vrednosti tiroidnih hormona (T3 i T4) u referentnom opsegu (nisu smanjeni) i dok TSH ne predje vrednost od 10 ne zahteva primenu supstitucione terapije. U vasem slucaju zbog prisustva aritmija takodje ne bih zurila sa nadoknadom jer se njenom primenom mogu pogorsati srcane tegobe. Sdruge strane, sterilitet moze biti uslovljen neadekvatnim radom stitnjace tako da bi to u vasem slucaju ipak bila indikacija za ranije uvodjenje leka. Definitivna odlika je na vasem endokrinologu koji ako se odluci da krene sa lecenjem mora vrlo pazljivo i postepeno da vam titrira dozu leka zbog podatka o aritmiji koju lecite.