pre godinu dana ustanovljeno je da bolujem od hipotiroze,nadena mi je i kvrzica na stitnoj zlezdi 6*6mm,od terapije pijem samo tivoral od 100,ali TSH mi je konstantno uvecan,cak i do 10 puta.Nijedan simptom nije nestao od pocetka lecenja,imam jake glavobolje,nesvestice,apetit se stalno menja,povracanje periodicno,uz to imam i ciste na oba jajnika,ginekolog ne sme da mi da hormone zbog poremecaja.Zaboravila sam da pomenem nesanicu i osecaj stalnog zamora.T3 i T4,prolaktin su u granicama normale.TSH je problem,osecam sa veoma lose,toliko da sam morala da napustim posao zbog stalnih nesvestica.Imam 33 godina,kao terapiju pijem i demetrin za smirenje a do skoro sam pila i amizol koji su ukinuli na insistiranje endokrinologa.Pomotite mi bar savetom,na koje bi preglede trebalo jos da idem,za sada mi samo kontrolisu krv.Unapred zahvalna,Marina!

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Poštovana,
       Kod terapije hipotireoze ponekad se dešava da vrednosti TSH ostanu visoke. Ukoliko su vrednosti FT3 i FT4 u granicama normale ne bi trebalo da simptomi i znaci koje pominjete budu posledica ove bolesti. Možda bi ipak trebalo poveæati dozu i promeniti lek, Tbl Euthyrox 150. Ultrazvuèna promena na štitastoj žlezdi je bez znaèaja. Najverovatnije ostale tegobe nisu posledica hipotireoze, te uradite pregled gastroenterologa i neurologa.