Poštovana, imam 37 godina i oko 140 kg, nepravilna menstrualna krvarenja u poslednjih četiri godine.Imala sam nekoliko abrazija i terapiju endometrilom. U poslednje dve godine bez terapije sam i dobro sam se osećala do pre tri meseca kada su ponovo počela krvarenja imala sam abraziju 22.04.2008. i posle nje i dalje po malo krvarim. HPP uredan, test hormona od ranije TSH-11.96, T4-62.22, T3-2.10, promenila sam ginekologa ulio mi je nadu i rekao da se obratim endokrinologu i da sam do sada pogrešno lečena. Molim vas za vaše mišljenje i savet. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Poštovana,
      Na osnovu vrednosti hormona najverovatnije postoji blago smanjenje funkcije štitaste žlezde, hipotireoza. Ona može biti jedan od uzroka za poveæanje telesne težine i nepravilnosti menstrualnog ciklusa. Možda bi bilo najbolje ponoviti vrednosti hormona, i ukoliko se dobiju sliène vrednosti, zapoèeti terapiju L-tiroksinom, tbl Euthyrox, u dozi koju Vam propiše lekar. Uz to sigurno neohodna dugotrajna redukciona dijeta radi korekcije telesne težine, dozirana  fizièka aktivnost i medikamentozna terapija gojaznosti, npr. Reductil ili Xenical, ali samo uz kontrolu i uputstvo lekara.Poštovana,
      Na osnovu vrednosti hormona najverovatnije postoji blago smanjenje funkcije štitaste žlezde, hipotireoza. Ona može biti jedan od uzroka za poveæanje telesne težine i nepravilnosti menstrualnog ciklusa. Možda bi bilo najbolje ponoviti vrednosti hormona, i ukoliko se dobiju sliène vrednosti, zapoèeti terapiju L-tiroksinom, tbl Euthyrox, u dozi koju Vam propiše lekar. Uz to sigurno neohodna dugotrajna redukciona dijeta radi korekcije telesne težine, dozirana  fizièka aktivnost i medikamentozna terapija gojaznosti, npr. Reductil ili Xenical, ali samo uz kontrolu i uputstvo lekara.