Imam 34.god.Spremam se za vantelesnu oplodnju u programu pripreme potrebna je analiza T3 T4 TSH.Moji rezultati su sledeci: T3 2.8 ref.vrednosti 1.0-3.0 T4 228.9 64.0-164.0 TSH 5.2 0.2-5.5 Zabrinuta sam jer je T4 povisen, a T3 i TSH blizu gornje granice. Mozete li da mi protumacite rezultat i ukazete na znacaj T3 T4 TSH u procesu IVF.Zahvaljujem!

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Poštovana,
      Postoji malo neslaganje u vrednosatima hormona, normalne vrednosti T3 i TSH, povišene vrednosti T4(koje najverovatnije u ovom sluèaju nisu taène). Ponoviti nalaze, odnosno uraditi FT3, FT4 i TSH. Za proceduru koju planirate neophodne su normalne vrednosti  tireoidnih hormona, što je kod vas verovatno sluèaj.