Poštovani, bolujem od hiperfunkcije štitne žlezde. Bolest se pojavila prvi put pre pet godina. Uzimao sam lek "Tiastat", po šemi koju mi je lekar prepisao, oko godinu i po dana. Jako dobro sam odreagovao na lek i vrlo brzo su nivoi hormona pali na normalnu vrednost.Posle završene terapije godinu dana sam bio bez lekova i sa normalnim vrednostima hormona: T3, T4 i TSH. Posle ovog perioda boles se opet pojavila, i sve je bil isto, terapija, dužina terapije i nivoi hormona. Danas, posle šest meseci od prestanka terapije, analize su sledeće: FRT4 58,55 (7.80-14.30), FT3 15.83 (3.80-6.00) i TSH 0.01 (0.40-3.50). Štitna žlezda je normalne veličine, što je ustanovljeno samo pregledom lekara bez ikakvih instrumentalnih metoda. Moje pitanje je šta dalje? Ponovo Tiastat? Čuo sam za novu teoriju po kojoj je moguće uzimati po 1/4 Tiastata na drugi dan, večno? Hirurgija? Radioaktivni Jod? S poštovanjem,

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Poštovani,
      Vrednosti hormona koje ste napisali zahtevaju ponovnu terapiju lekovima, možda je nabolje Tbl.Tistat u dozi koju Vam propiše Vaš lekar. Kako bi to bilo treæe zapoèinjanje terapije ispoèetka, verovatno da se lekovima ne može postiæi potpuno izleèenje bolesti, što se dešava. Zato, nakon normalizacije hormona, u zavisnosti od velièine štitaste žlezde, preduzeti hirurško leèenje ili leèenje terapijskom dozom radioaktivnog joda. Šema uzimanja Tistata koju pominjete za Vas u ovom trenutku nikako nije prihvatljiva.

Komentari na pitanje: #5804

    • Da li ste probali sa primed 7 tiromedom? Deluje postepeno na koren problema ali u duzem vremenskom periodu. Kako je 100% organski, nema nezeljenih efekata i kontraindikacija.