Da li mozete da mi prikazete semu sc davanja terapije, odnosno mesta za davanje th?

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Poštovani,
      Verovatno mislite na subkutano davanje insulinske terapije. Mesta za primanje insulina su spoljna strana nadlaktice, prednja strana butina, glutealni predeo i trbuh, odnosno linije na 10cm od pupka obostrano celom visinom trbuha. Najbolje je sto èešæe menjati mesto davanja, da bi se na isto mesto vratili posle najmanje 7-10 dana.