Postovani, imam 39 god. a nalaz je sledeci: Ehosonografija stitne zlezde: Stitna zlezda urednog polozaja, lako uvecana, nehomogene ehostrukture nizeg inteziteta odjeka, intezivnog CD signala iz parenhima. U desnom lobusu se izdvaja nekoliko nodusa, dominantan je hiperehogeni kaudalno oko 12mm te hipoehogeni loboistmicno oko 9mm. U levom lobusu dominantna je hiperehogeni nodus anterolateralno promena oko 10,7mm. Duz jugularnog lanca nema uvecanja lgl. Hormoni: Tireoglobulin:4.61 Calcitonin: <2 TSH: 13.9 FT4: 11.03 Imunoloski parametri: ATG-At: >4000 AMC-At(TPO): >600

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Poštovana,
      Prema rezltativa laboratorijskih analiza i ultrazvuènom nalazu najverovatnije se radi o hroniènom zapaljenju štitaste žlezde, tzv. Hašimoto tireoiditis, autoimunog porekla, koji polako smanjuje funkciju štitaste žlezde. Sam tireoiditis ne zahteva nikavu terapiju, ali smanjenje funkcije da. Kako je Vrednost TSH 11, mogli bi da zapoènete leèenje, odnosno nadoknadu hormona, tabletama L-tiroksina, npr. Euthirox, za poèetak u dozi od 50mikgr, uz kontrolu TSH na dva meseca. Obratite se vašem lekaru oko poèetka  ove terapije.