molim vas odgovorite mi koje su nuspojave i nezeljeni efekti kod kapsula REDUKTIL 15 mg.Dijabetes 2 imam i gojazna sam.Imam 47 godina.Doktor mi je dao ove kapsule da pijem,inace zivim u Svedskoj,ali sam cula da su dosta opasne kapsule.Dali se mogu istovremeno koristiti ove kapsule i XENICAL kapsule.Hvala.Pozdrav

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Poštovana,
       Reukctil po svom mehanizmu dejstva traži detaljnu lekarsku kontrolu pre poèetka upotrebe i kontrolu u toku terapije. Postoje neka stanja kardiovaskularnog sistema, neurološke i psihijatrijske bolesti, oboljenja jetre i bubrega, koje mogu predstavljati problem za korišæenje preparata. Morate se oratiti  vašem lekaru da donese konaènu odluku o poèetku terapije. Xenical deluje na sasvim drugi naèin, te je moguæa kombinacija ova dva leka.

Komentari na pitanje: #5671

    • Poštovani, dr htjela bi dobiti odgovor smijem li koristit xenical pošto imam problema sa hemoroidima dobijem ih bez obzira kad je tvrda stolica ili proljev. Hvala unaprijed.