VREDNOST PROLAKTINA IZNOSI 402 OSTALI HORMONI SU U NORMALNIM VREDNOSTIMA. ZELEO BI DA ZNAM KOJA JE ULOGA PROLAKTINA U ORGANIZMU . DA LI SE PRIMENJUJE NEKAKVA TERAPIJA U OVAKVIM SLUCAJEVIMA. TAKODJE HTEO BI DA POMENEM DA JOS UVEK NISAM BIO KOD LEKARA . -- HVALA UNAPRED.--

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Poštovana,
       Vrednost prolaktina koju ste pomenuli je potpuno u granicama normalnih vrednosti i ne zahteva nikakvo leèenje. Prolaktin je hormon koji je važan za luèenje mleka u periodu dojenja, a van toga može biti od znaèaja ukoliko su njegove vrednosti povišene. Tada dovodi do sekrecije mleka, remeti menstrualni ciklus i otežava ostajanje u drugom stanju i zahteva terapiju.