Poštovani, bila sam na snimanju štitne žlezde, odnosno na scintigramu, gde mi je utvrđena sledeća pojava struma nodusa; adenoma hypo-afunctionale lob sin. . Ne znam šta sve to znači, pa vas molim da mi pojasnite nalaz. Dalje je potrebno da uradim analizu putem krvi i to kalcitonin i tireoglobulin. Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Neophodan je ultrazvučni pregled štitaste žlezde. Ako postoji nodus, čvor, uradite i analize hormona ft4, tsh, kalcitonin, tg i tgab. Ako su vrednosti u redu u zavisnosti od veličine čvora kontrole 1-2 puta godišnje. Jedino definitivno rešenje nodusa je hirurška intervencija.
      ass. Dr milena velojić golubović