Postovani, mom ocu je prije petnaest dana odstranjen karcinom na stitnoj zlijezdi. Stitna zlijezda je 100% uklonjena. Histopatoloski nalaz je pokazao da su bila 2 cvora od 14mm i drugi 2mm. Doktor misli da je sve u redu ali predlaze scintigrafiju u sremskoj kamenici. Koliko traje scintigrafija, tj. Koliko ce morati ostati i molim za vase misljenje histopatoloskih nalaza. Hvala.

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Niste napisali kaoji na patohistološki nalaz, ali ako se radi o bilo kom obliku karcinoma štitaste žlezde potrebna je scintigrafija nakon hirurške intervencije radi procene uspeha operacije. Scintigrafija je potpuno bezbolna i bezopasna metoda koja se završava za nekoliko minuta.
      ass. Dr milena velojić golubović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #51953