Postovani, uradila sam analize hormona i one su sledece: tsh-7. 9 ref. 0. 3-5. 5 ft3-3. 0 ref. 3. 1-6. 5 ft4-7. 5 ref. 9. 0-23. 2 anti tpo 6134ref. <70. Nalaz ultrazvuka je uredan. Da li je potrebna terapija? Inace porodila sam se pre 5 meseci. Za endokrinologa

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Kako su smanjene vrednosti ft3 i ft4 uz blag porast tsh može se reći da postoji manjak hormona i hipotireoza, i da bi ih trebalo nadoknaditi upotrebom nekog od preparata l-tiroksina. Mislim da slobodno možete započeti upotrebu tbl. Euthyrox 50 jednu ujutru. Verovatno ćete primetiti poboljšanje opšteg stanja. Kontrola tsh i ft4 za dva meseca.
      ass. Dr milena velojić golubović