Poštovana drgolubović imam 25 god moja tm=95kg, tv=175cm, već sam u velikom očajanju po pitanju skidanja kilograma, nutricionisički plan ishrane je bio do0bar prvih mesec dana ali onda je sve stalo, čak sam vratio kilograme i još se udebljao (1100kcal mi je prepisana dijeta) hormonski status mi je uredan, na terapiji sam pregnylom 4x1500ij sedmično. E29. 1 e11, i10, pijem siofor 3x500mg, presolol 2x50mg, brzi hod svaki dan jedan sat ali ništa ne pomaže, pa vas molim da me savjetujete da li bi bilo dobro da krenem u teretanu bar 3xsedmično po 1, 5h. . . I sta mislite o e-c-a tj. Efedrin-kofein-aspirin, kažu da je odličan u borbi sa viškom kilograma. Mnogo hvala

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Neophodno je da se obratite savetovalištu za dijetetiku i da budete pod stalnom kontrolom dijetetičara. Upotreba bilo kakvih preparata bez saveta i praćenja lekara nije preporučljiva. Opšti principi su poznati, smanjen unos hrane, fizička aktivnost i eventualna upotreba lekova, ali ukoliko imate redovne kontrole to će biti dodatni motiv da borba sa gojaznošću uspe. Od lekova za lečenje gojaznosti kod nas postoji registrovan samo jedan, xenical, koji se pokazao prilično uspešnim u smanjenju težine ali i u održavanju smanjenja što je još bitnije.
      ass. Dr milena velojić golubović