Imam 50 godina, pre dve nedelje pojavio mi se problem sa štitnom žlezdom. Uradila sam eho vrata (nalaz-štitna žlezda uvećana više na račun desnog lobusa koji je dijametra 2. 5cm. Levi lobus 1. 9cm. Struktura je izmenjena. Desno se vidi hipoehogeni nodus hipervaskularizovan 2. 5 x 1cm. Levo hiprevaskularizovan nodus 1. 3cm. Na vratu nema uvećanih limfnih nodusa.) tsh 4. 510 miu/l ft4 12. 11 pmol/l ft3 4. 48 pmol/l tg 4. 21 ug/l imunološki parametri: atg-at 998. 0 iu/ml amc-at (tpo) 381. 4 iu/ml molim vaše mišljenje. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #51590

    • stitasta zlezda asimetricno uvecana,desni lobus u celini zauzet heterogenom promenom velicune 8 mm,levi lobusa dijagonale 15.5 mm,istmusa 2,8 mm grublje ehogenije strukture. Mogu li dobiti pojasnjenje?

    • Postovana doktorice, imam 26 godina. Nedavno mi je uradjen ultrazvuk stitaste zlezde i pise: "stitasta zlezda je u celini normalne veicine, jasnih granica, hmogene eho strukture, sa manjim nodusom u formirnju u desnom lobusu, velicine 2, 8 x 3 mm. Ne vide se znaci regionalne adenopatije". Uradila sam nakom toga i hormonet3, t4, tsh, ultra i bili su u redu. Zanima me da li taj mali nodus ima predispozicije za dalji razvoj i na sta eventualno moze da ukazuje? Moram da dodam da sam zadnjih nekoliko godina imala dosta stresnih situacija a inace doktori su mi rekli i da sam "limfatican tip" jer imam zlezde na vratu, pazuhu, preponama. . . Koje pratim ultrazvucno. Pre par godina su mi radjeni testovi na viruse cmv, epstain bar i herpes simplex i sva tri sam imala ali nisu aktivni. Hvala vam unapred, sa postovanjem, jovana

    • Popovic Maja 18. 02. 2010.

      Zasto za svaki nodus, bez obzira na velicinu doktorka preporucuje hirursko lecenje? Da li je moguce da se lekovima ne moze nista postici? Samo me to interesuje.