Na slucajnom pregledu mi je utvdjeno da imam smanjen rad stitne zlezde bio mi je povecan tsh 6. 8 nakon terapije od 50mg tsh mi se jako povecao i iznosio 30. 4 ponovo mi je lekar povecao dozu na 125mg i sad mi je tsh 0. 11. Dok mi je tsh bio 30. 4 uradila sam neke analize hormona i prolaktin mi je bio povecan oko 1300 pa me zanima dali povecan tsh moze da poveca i prolaktin, dali da uradim ponovo prolaktin ili nije potrebno.

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      U toku hipotireoze mogu se uvećati vrednosti prolaktina, možde ne baš do vrednosti koje vi navodite. Smanjite dozu leka na 100mikgr i kada postignete i održavate dobre vrednosti tsh ponovite prolaktin. Ako je i dalje visok neophodno je detaljnije ispitivanje hipofize.
      ass. Dr milena velojić golubović