Poštovani, od 2007. G. Liječim se od hipertireoze, dg. M basedow in th. Pod terapijom skoro godinu dana, 5mg athyrazol 2x nedeljno (pon-četv) , u septembru 2009. G. Dolazi do thireotoksikoze rec. Struma diff. Thy. (tsh 0, 007; ft4 49, 30, ft3 9, 93) . Poslije shemaskog liječenja a na dozi poslije dva mjeseca od 2x10mg nalazi su: tsh 15, 51; ft4 10, 41 i ft3 5, 48, ab-tpo 15, 5 i ab-tg 18, 6. Pošto ne mogu doći do svog endokrinologa (pregled mi je zakazan tek 24. 3. 2010.) samoinicijativno sam smanjila athyrazol na 5 mg dnevno a poslije deseak dana na 5 mg svaki drugi dan. Osjećam se mnogo bolje i planiram ostati na toj dozi do zakazane kontrole. Mene zanima da li poslije ovog recidiva postoje indikacije za operaciju ili ću morati do kraja života živjeti od hiper do hipo razine hormona štitnjače?

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Lečenje hipertireoze traje i do dve godine i veoma je bitno ne prekidati terapiju, tako da ne razumem upotrebu leka dva puta nedeljno, ili na drugi dan kako vi to uzimate. Vetrovatno je zato i došlo do recidiva bolesti. Možete smanjiti dozu, ali postepeno za sada na 2x5mg dnevno. Kontrola hormona za dva meseca. Navedene analize antitela vam nisu potrebne, već vrednosti trab, koje su pokazatelj postignute remisije.
      ass. Dr milena velojić golubović