Postovani doktore posledljim laboratoriskim nalazom otkriveno je da imam smanjenu funkciju stitne zlezde. T4-1. 2, t3-6. 4, tsh-6. 4. Molim vas recite mi da li je to opasno i sta bih trebala dalje preduzeti? Unapred zahvalna svetlana.

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Verovatno se razlikuju jedince za vrednosti t3 i t4 u odnosu na one koje mi koristimo, tako da vam ne mogu tumačiti navedene rezultate. Vrednost tsh jeste blago povećana, tako da postoji mogućnost da su t3 i t4 smanjeni. Ipak, na osnovu vrednosti tsh, mislim da za sada nije potrebna terapija već praćenje funkcije štitaste žlezde 2-3 puta godišnje.
      ass. Dr milena velojić golubović