Postovani, moja mama je vadila krv na hormone stitaste zlezde i rezultati su: t3-3, 03 t4-6, 80 tsh-41, 30. Ovo je prvi put da je mama radila analizu krvi na hormone stitaste zlezde i do sada nije imala dijagnostikovan nikakav poremecaj funkcije stitaste zlezde. Zelim da napomenem da je ona osoba koje je operisala karcinom grlica materice pre 20 godina, kao i da je osoba koje je imala dva infarkta pre tri godine i ugradjena su joj tri baj pasa. Zbog problema sa srcem veoma vodi racuna o ishrani i problem je u tome sto joj telesna tezina raste. Najljubaznije molim za vase misljene. Hvala unapred! Sa postovanjem mv

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Vrednosti tsh su jako visoke, ali mi vrednosti t3 i t4 nisu jasne, verovatno se radi o nekim drugim jedinicama u odnosu na one koje mi koristimo, ili su ti vrednosti za ft3 i ft4. Najverovatnije su smanjene, tako da se radi o hipotireozi koja se mora lečiti. Dobijanje u telesnoj težini je skoro obavezan znak u toku ove bolesti. Morate se javiti vašem endokrinologu radi postavljanja dijagnoze i propisivanja odgovarujuće terapije koja jako efikasna i jednostavna.
      ass. Dr milena velojić golubović