E ovako. . . Imam 17 godina, za 4 meseca punim 18. . . Imam oko 171, 172 cm. . . Sto se tice muskog dela moje porodice, i sa oceve i sa majcine strane, niko nije ispod 180-otac je 183. . Kolike su sanse da ja jos izrastem, i koliko bi to cm moglo da bude/bavio sam se vaterpolom 5 godina, ali zadnje 2 godine nisam bio u mogucnosti. . . Uskoro krecem sa plivanjem. . . Da li postoji jos nesto sto bi moglo da mi pomogne da dobijem bolju visinu/ da napomenem, do sada nisam imao nagli rast-10 cm za par meseci-vec je to sve bilo lagano. . . Hvala.

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Rast u visinu traje do završetka puberteta, tako da će verovatno biti još nekog santimetra visine u idućih godinu dve. U svakom slučaju nije potrebno bilo kakvo ispitivanje ili upotreba nekih preparata. Fizička aktivnost bi trebalo da doprinese dobrom razvoju.
      ass. Dr milena velojić golubović