Pre mesec dana pocela sam naglo da dobijam na tezini. . . . Stalni umor, pospanost i zamor su uvek bili prisutni. . . Uradila sam hormone stitne zlezde t3 i t4 su bili normalni a tsh=3, 60 (0. 30-3. 60) . Sada sam opet uradila i t3 je norm t4=170. 3 (57. 3-161. 3) a tsh=6. 83 (0. 30-3. 60) ponovljeno je vadjenje i rez su priblizni. Sta savetujete za dalje? Hvala!

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Na osnovu navedenih vrednosti hormona štitasta žlezda ne može biti razlog uvećanja težine. Eventualno se razlog može potreažiti u fizmenjenoj funkciji nadbubrežnih žlezdi. U svakom slučaju neophodna je odgovarajuća redukciona dijeta, odnosno smanjenje količine hrane uz odgovarajuću fizičku aktivnost.
      ass. Dr milena velojić golubović