U kojoj meri je funkcija pankreasa oštečena, oko mi vrednosti šuk-a se kreču od 6-7 i rađen mi je dvaput ogtt i to 2008 bio9. 8 i 2009 bio 8. 8. Nisu mi prepisanhi nikakvi lekovi a imam urađen bay pass tiplex u 2009. Da li sa ovim vrednostima mogu sa dosadašnjim dijetetskim režimom ishrane da se računam u dijabetičare ili u ne dijabetičare. Unapred hvala pozdrav! Stanišić

    Odgovoreno: 25. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Ukoliko su navedene vrednosti glikemije ustanovljene u drugom satu testa radi se o poremećenoj toleranciji na glikozu koja ne zahteva lečenje lekovima već samo odgovarajuću dijetu, redukciju telesner težine i odgovarajuću fizićku aktivnost. Kontrola ogtt na 6 meseci. Kontrole jutarnje glikemije na 2 meseca.
      ass. Dr milena velojić golubović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #50949