Postovani! Imam 38 godina po zanimanju medicinska sestra vec duze vreme osecam u toku dana po bar dva puta kako mi pada secer ja osecam potrebu neodoljivu za blagom onda su tu i nocni gladi. Spava mi se i najvaznie imam 163 cm. Visine sa 80kg. Tezine znaci gojaznost a ja nikako ne mogu da drzim dijetu bas zbog ovih napada gladi. Molim vas za pomoc u vidu saveta. Sa postovanjem elizabeta petkovska

    Odgovoreno: 25. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je uraditi kontrolu glikoregulacije, jutarnje i postprandijalne glikemije i ogtt sa insulinom i c peptidom, po potrtebi produžen ogtt. Moguće je da već bolujete od šećerne bolesti. U sprečavanju hipoglikemijskih epizoda najvažnija je dijeta, više redovnih manjih obroka u toku dana bez koncentrovanih ugljenih hidrata, slatiši.

      ass. Dr milena velojić golubović