Postovani, zadnjih godinu dana imam porodicne probleme i svakodnevno sam izlozena stresu, posledica toga je i oboljenje stitne zlezde koju su mi lekari pronasli pre sest meseci (nadjen mi je cvor na istoj) . Nisu mi prepisani nikakvi lekovi, samo mi je receno da za pola godine odem opet na kontrolu, medjutim ja u poslednje vreme osecam probadanje u predelu srca, imam aritmije, trnu mi prsti i to se obicno desava nocu. Volela bih da mi kazete da li to ima veze sa stitinom zlezdom ili je u pitanju nesto drugo? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 25. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Nodusi, čvorovi štitaste žlezde mogu stvarati tegobe samo lokalno svojom veličineom. Ukoliko je funkcija žlezde u redu ona ne može biti razlog bilo kakvih tegoba. Nema medikamentozne terapije nodusa i jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. Ultrazvučne kontrole 1-2 puta godišnje.
      ass. Dr milena velojić golubović