Pitanje za endokrinologa juce sam radila eho stitaste zlezde, dijagnoza: s. Z je granicnih dijametara difuzno inhomogene strukture glandularnog parenhima uz detekciju avaskularnog cisticno degenerisanog mikronodusa dijametara do 3, 5 mm u levom i izoehogenog loboistmicno desno, pojacane intratiroidne vaskularizacije / a nakon toga analizu krvi: ft12, 09 normalno do 22, ultra tsh 4, 59 normalno do 4, 2, anti tpo 10, 21 normalno do 34, atg at >4. 000, normalno <115, kalcitonin 23, 35 normalno do 30, sa ovim rezultatima sta bi mogla biti dijagnoza, koji su simptomi i kako se leci? Hvala

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #50478

    • Stevic snezana 11. 12. 2013.

      Danas sa radila eho stitaste zlezde. Nalaz glasi: stitasta zlezda velicinom u granicama normale, regularnih kontura, heterogenestrukture. U desnom lobusu kalcifikovi nodus promera 8 mm. Interesuje me sta je kalcifikovani nodus i da li je potrebno uraditi scintigrafiju?