Radila sam ultrazvuk stitne zlezde, zbog otezanog gutanja: zlezda je u osnovi homogene eho stukture. U desnom reznju medio posteriorno vidjen hipoehogen nodus velicine 6, 4x 4. 4 mm, ostro ogranicen, uz retke intra i perinodalne cd signale. Nema znakova dislokacije traheje ni retrosternalne propagacije. Parotidne i submandibularne pljuvacne zlezde su normalne velicine, homogene, bez fokalnih promena. Labaratorijski izvestaj ft4 = 10. 21 refer, vrednost: 12. 0-22. 0 tsh = 1. 52 refer, vrednost: 0. 27-4. 20 kalcitonin: <2. 0 r, v: <5. 0m<8. 4 molila bih vas da mi odgovorite da li su mi uredni nalazi. Zorica

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #50379

    • Eho stitaste zlijezde: oba reznja granicnoi veca, lijevo centralno ika naprijed se vidi heteroehogeni nodus, hiperehogeni jasno ograniceni segment 7mm i dio posteriorno anehogen do 6mm, sumarno jasno ograniceni, oslabljnei peri/intranodusnog cd signala.