Imam povecan nivo insulina od 2001 god. I od tad je pocela gojaznost. Zadnja vrednost insulina mi je bila 390. Koji je najbolji nacin da smanjim nivo insulina?

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Povećan nivo insulina može stvarati probleme u smislu hipoglikemijskih epizoda, pad šećera. Neophodno je obratiti pažnju na telesne težinu i redovnost ishrane, češći manji obroci, 5-6 u toku dana. Moguće je i ispitivanje pankreasa u smislu postojanja tumora insulinoma. Nema mogućnosti za medikamentoznom terapijom.
      ass. Dr milena velojić golubović