Moj problem datira u periodu od jula 2008. Do danas i radi se o naglom povecanju kilograma (24 kilograma) . U ovom periodu sam sa 58 kilograma došla do 82. U poslednje vreme kilaža mi se uvećava za oko 2 kg mesečno. Nepijem hormonsku terapiju vec samo redovnu terapiju za tahikardiju (korvitol i bromazepam, kao i ranisan povremeno) . Imam stomačnih teboga u vidu nadimanja, gasova, usporenog pražnjenja a ponekad i problem sa hemoroidima. Pokušala bi sa nekom dijetom ali nisam sigurna šta i kako je najbolje. Još jedna napomena pri pokušaju da smanjim i proredim unos hrane a otprilike na tri sata javlja se osećaj neverovatne gladi i počinjem da se tresem i jako mi bude loše u smislu da imam tahikardiju, preznojavanje i neugodan osećaj u stomaku pa moram da unesem poveće količine hrane kako bi se to smirilo. Mislim da je ovo i bio najveći uzrok povećaju kilograma. Molim vas da mi što pre odgovorite i uputite odakle da krenem i na koji način sa dijetom.

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Tegobe koje navodite mogu se uklopiti u pojavu pada šećere u krvi što povećava apetit i može biti razlog povećanja težine. Potrebno je prekontrolisati glikoregulaciju i vrednosti insulina, pre svega u toku ogt testa. Javite se vašem endokrinologu radi potrebnog ispitivanja.
      ass. Dr milena velojić golubović