Poštovani! Prilikom sitematskog pregled koje je organizovala mpja firma konstatovana 20. 11. 2006 g. Mi je dg. Struma diffusa te polynodosa gl. Thyreodeae - thyreoditis chr. Hashimoto - hipothyreiioditismus prim. T3-2, 08 t4-102, 7tpo-471, 9 tsh 3, 46 suk 5, 1 hol. 6, 93 tg-1, 30 hdl-1, 45 ldl-4, 78 pritisak 139/168 terapija: letrox a 100, prilazid plus (5mg+12, 5 mg.) stanje mi se i dalje pogorsava povecan pritisak sada kontrolisan koji nikad nisam imala kao i povećanja tezina, nesanica idr. Pozdrav valja

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ukoliko su navedene vrednosti uz terapiju l-tiroksinom 100mikgr, štitasta žlezda ne bi trebalo da bude razlog bilo kakvih tegoba jer je postignuta dobra nadoknada hormona. Pritisak je verovatno posebna bolest koju treba lečiti nevezano za štitastu žlezdu. Neophodna je dijeta u regulaciji telesne težine.

      ass. Dr milena velojić golubović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #49971

    • Staša Ivković 01. 02. 2012.

      10% pacijenata lečenih od hipotireoze l tiroksinom i dalje ima simptome hipotireoze unatoč prividno dobroj supstitucijskoj terapiji. Vaš tsh je iznad 3, a prema sadašnjim preporukama američkih tiroidologa on mora biti ispod 3 kod pacijenata na supstitucijskoj terapiji tiroidnim hormonima. Nesanica je također simptom hipotireoze.