Dobar dan, molim vas da mi pomognete i objasnite zasto su mi jutarnji seceri visoki kod terapije novomix 30 flexpen (19-20 jedinica pre dorucka, 4-5 jedinica pre rucka, 4-5 jedinica pre vecere) + glucophage 1000mg za rucak, a seceri su mi u 24h--- 10. 4 u 08h--- 17. 3 u 24h--- 9. 4 u 08h--- 12. 6 u 01h--- 15. 5 u 08h--- 18. 0 u 03h--- 9 u 08h---14. 8 u 03h--- 8. 1 u 08h--- 10. 8 u napred hvala p. S pitanje je iz oblasti endokrinologije.

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da je večernja doza premala. Bitna je i priprema penkala za aplikaciju insulina, pravilno mućkanje i držanje penkala koje se koristi van frižidera. Po pravilu su jutarnja i večernja doza skoro iste kod primene vašeg insulina. Povećajte večernju dozu uz ukudanje doze pred ručak, koja je takođe minimalna. Povećajte glucophage na dve tablete, uz doručak i večeru.
      ass. Dr milena velojić golubović