Dg: struma diff. Et nodosa lobi dex. Hyperthyreosis subclinica, autoimuna bolest stitne zlezde imam tahikardije nocu, kao i nesanice. Na ultrazvuku je desni lobus uvecan sa jasno ogranicenim parenhimskim nodusom, intezivnije vaskularizacije u medijalnom delu nodusa. Uradila sam scintigrafiju sa tch 99 koji je prikazao da stitna zlezda intezivno vezuje radiofarmak u donjem delu desnog reznja (hiperfunkcionalni nodus) . Moje pitanje je: koja terapija se preporucuje kod ovakve dijagnoze i rezultata. Bolest mi je otkrivena prosle godine u januaru, slucajno. Srdacan pozdrav, jelena

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #49780

    • Jelena Scepanovic 20. 01. 2010.

      T3 i t4 su mi u granicama normale, dok je tsh 0, 01 a povisena antitela tpo 880