Postovani, pre dva meseca sam dobila napad gusenja-kao nedostatak vazuha, lupanje srca, uznemirenost, nesanicu idr. Simptome. Obratila sam se enokrinologu i dobila dijagnozu "struma nodosa lobi dex. Euthyreosis". Tachicardia sinusualis. U desnom lobusu nodus dijametra 8x4. Lab. Nalaz: ft4-13, 1; ft3-4, 5; tsh-2, 5; mcab-4, 1; tgat-16, 9. Kao terapiju sam dobila propanolol i bensedin. Meni je isto i ne znam kome da se obratim jer mi je dr. Zakazao kontolu za 6 meseci?! Zelela bih da mi kazete svoje misljenje. . . Pozdrav

    Odgovoreno: 09. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #49625

    • Postovana imam pitanje za vas. Ovako, imam gusenje vec nekih mjesec dana. Obratila sam se ljekaru odradila nalaze ft4-15. 88 i tsh 0. 68. Uz stitne radila, stoji ovakvo stanje: u desnom reznju hipoehogen nodulus 4. 2x1. 9 mm vjer koloidna cista, u gornjoj polovini 1. Reznja postoji haloniran ovoidan hipoehogen hiprevaskul. Nodus 23x13x11 mm koji ima poneki mikrokalcifikat. U srednjem jugul. Lancu lijevo poneka ovoidna lgl do 16x4 mm. . Stitnjaca normalne vel. I strukture. Molim vas za misljenje, ima li razloga za zabrinutost? Hvala