Postovana, operisala sam karcinom stitne zlezde 1988. Godine. Lecenje mi jos uvek nije potpuno zavrseno, tireoglobulin u krvi mi je jos uvek prisutan. Sada sam u 14. Nedelji trudnoce, pa me interesuje kakve negativne manifestacije moja bolest moze da ima na plod? Trudnoca mi je do sada bila uredna, plod se dobro razvija. Inace sam pod supstitucijom euthyrox-om, hormonalni status mi je uredan. 11. Januara imam zakazan pregled u genetskom savetovalistu na institutu za majku i dete u beogradu, pa me interesuje i kroz koje cu procedure tamo prolaziti. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 09. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da je priča o karcinomu štitaste žlezde završena i da je dalje samo neophodno redovno lečeiti hipotireozu. Doza leka u trudnoći se obično povećava. O procedurama u genetskom savetovalištu detaljnije podatke možete dobiti od vašeg pedijatra ili ginekologa.
      ass. Dr milena velojić golubović